zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 49x

Popínavé, převislé a půdokryvné : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae

Dendroarabis

Existuje pouze 1 druh.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Dendroarabis fruticulosa

Roste v Pakistánu jako trvalka. Dorůstá výšky 10 - 25cm. Povrch je ochlupený. Listy vytvářející přízemní růžici jsou obvejčité až obkopinaté, špičaté až zakulacené, mohou být špičaté, dlouhé 1 - 6cm, široké 2 - 7mm, lodyžních listů je málo, jsou menší, obvejčité, dlouhé 0,5 - 1,5cm a široké 2 - 5mm. Květenstvím je 6 - 12tičetný hrozen délky do 7cm, vlastní květy mají průměr 6 - 8mm v barvě růžovofialové až růžové, mají až 8mm stopku, kališní lístky jsou dlouhé 4 - 5mm, korunní lístky jsou dlouhé 1 - 1,2cm a široké 3 - 5mm. Plodem je zploštělá šešule délky 2,5 - 5cm, šířky 1,5mm a obsahuje 12 - 24 obvejčitých úzce okřídlených semen délky 1,5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Arabis fruticulosa, Arabis fruticulosa var. albescens, Erysimum frutescens, Koeiea altimurana, Rhammatophyllum fruticulosum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020