zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 71x

Sukulenty : Magnoliopsida / Cucurbitales / Cucurbitaceae

Dendrosicyos

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Dendrosicyos socotrana (Okurkovník)

Patří mezi endemity Sokotry. Dorůstá výšky 4 - 6 (i 8,5)m při obvodu kmene téměř až 5m a šířce do 1m. Kmen je kuželovitý až lahvovitý, pouze na vrcholu chudě větvený. Borka je bělavá. Listy jsou střídavé, řapíkaté, celkově srdčité, dlanitě laločnaté, drsně štětinaté, na okraji zubaté, krátce ostnité a průměru 4 - 8cm. Kvete žlutými 5tičetnými květy v paždí listů, korunní lístky jsou podlouhlé a zakulacené. Plodem je dužnatá, válcovitá a zašpičatělá oranžová bobule podobná okurce délky 4 (i 5)cm, šířky 3cm a obsahuje oranžová semena.

Roste v nížinách kolem pobřeží a vádí.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020