zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 9x

Sukulenty : Magnoliopsida / Cucurbitales / Cucurbitaceae / Dendrosicyos

Dendrosicyos socotrana (Okurkovník)

Patří mezi endemity Sokotry. Dorůstá výšky 4 - 6 (i 8,5)m při obvodu kmene téměř až 5m a šířce do 1m. Kmen je kuželovitý až lahvovitý, pouze na vrcholu chudě větvený. Borka je bělavá. Listy jsou střídavé, řapíkaté, celkově srdčité, dlanitě laločnaté, drsně štětinaté, na okraji zubaté, krátce ostnité a průměru 4 - 8cm. Kvete žlutými 5tičetnými květy v paždí listů, korunní lístky jsou podlouhlé a zakulacené. Plodem je dužnatá, válcovitá a zašpičatělá oranžová bobule podobná okurce délky 4 (i 5)cm, šířky 3cm a obsahuje oranžová semena.

Roste v nížinách kolem pobřeží a vádí.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Dendrosicyos

Existuje pouze 1 druh.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Cucurbitaceae (Tykvovité)

Existuje asi 125 rodů s až 960 druhy. Jedná se o velmi známou čeleď díky jedlým plodům jejich rostlin. Patří sem dýně, okurky, melouny, atp. Některé plody ale neslouží ke konzumaci a dají se naopak využít k výrobě hudebních nástrojů, nádob, léků, atd. Pochází zejména z tropů Ameriky, Afriky i Asie. Stonky jsou převážně popínavé nebo plazivé či liánovité a často také ochlupené. Jedná se tedy převážně o byliny s úponkami, ale najdou se i dřevnaté druhy nebo sukuleny se stonkovou hlízou. Listy vytváří střídavé, jednoduché nebo dlanitě laločnaté. Obvykle kvetou velkými jednopohlavnými bílými nebo žlutými květy. Plodem je tobolka nebo bobule. Množí se semeny.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020