zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 12x

Kaktusy : Magnoliopsida / Caryophyllales / Cactaceae

Denmoza

Existují pouze 2 druhy. Pochází z Argentiny. Rodové jméno je anagramem provinci Mendoza. Jedná se o pomalurostoucí kaktus, který dlouho zůstává v kulové formě a pak se začne protahovat do krátkého válce v průměru 15 - 30cm. Barva stonku je zelená v různých odstínech.

Množí se semeny.

Na hnojení doporučuji:
Kristalon GOLD 0, 5kg + 14% navíc zdarma / Hnojivo GOLD - univerzální
za 115,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Denmoza dulcis-pauli

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Denmoza rhodacantha

Existuje vnitrodruhový taxon:

DenmozaRhodacantha.jpg
787 x 838 px
150.32 kB DenmozaRhodacanthaDiamantina.jpg
640 x 480 px
99 kB

Synonyma: Cereus erythrocephalus, Cereus rhodacanthus, D. erythrocephala, D. rhodacantha var. diamantina, Echinocactus rhodacanthus, Echinopsis rhodocantha, Pilocereus erythrocephalus


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019