zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 444x

Subtropické keře : Rosopsida / Bruniales / Columelliaceae / Desfontainia

Desfontainia splendens (Defonténie obvejčitá)

Roste od Kostariky po Bolívii v podobě keře. Borka je šedá. Listy jsou vstřícné, obvejčité, zakulacené až tupé, s několika krátkými šídlovitými zuby, podvinuté, lesklé, dlouhé 3 - 5cm, široké 1,5 - 2,5cm a báze je klínovitá. Kvete samostatnými vrcholovými květy, kalich je k bázi rozeklaný, cípy jsou čárkovité, řídce ochlupené nebo třásnité, dlouhé 4mm, koruna je krátce nálevkovitá, laloky podlouhlé, zakulacené, třásnité, červené i žluté, dlouhé 3cm, trubka má šířku 3 - 4mm a okraj má velikost do 1cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: D. acutangula, D. costaricensis, D. obovata, D. parvifolia, D. plowmanii, D. pulchra, D. spinosa var. acutangula, D. spinosa var. parvifolia, D. steyermarkii, Linkia splendens

Popis rodu Desfontainia

Roste v od střední Ameriky po Jižní Ameriku v podobě stálezeleného keře. Větve jsou husté a propletené. Listy jsou vstřícné, tvrdé, lesklé, zpravidla trnitě zubaté a mělce laločnaté. Kvete samostatnými vrcholovými převislými květy v barvě červené nebo žluté se 2ma listenci, kalich je malý, koruna je nálevkovitá anebo trubkovitá a cípy se překrývají. Plodem je kulatá bobule.

Vyhovuje mu stín a vlhká kyselá rašelinná půda.

Množí se polodřevitými řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2022