zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 15x

Subtropické keře : Rosopsida / Bruniales / Columelliaceae / Desfontainia

Desfontainia spinosa (Defonténie trnitá)

Roste v Peru v podobě keře. Dorůstá výšky 1 - 3cm. Listy jsou vstřícné, vejčité až prakticky kulaté, zpravidla s několika trnovitými zuby nebo mělkými laloky, tmavězelené, lesklé, dlouhé do 4cm, široké 2cm, báze klínovitá a řapíky jsou dlouhé 5mm. Kvete samostatnými vrcholovými květy na 5 - 8mm stopce, kališní cípy jsou vejčité až podlouhlé, tupé nebo zašpičatělé, zpravidla ochlupené, dlouhé 3 - 6mm, koruna je červená, žlutočervená nebo oranžová, dlouhá 2,5 - 3 (i 9)cm a laloky jsou kratší trubky. Plody jsou červené.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

klimatická zóna: 8 - 9

Popis rodu Desfontainia

Roste v od střední Ameriky po Jižní Ameriku v podobě stálezeleného keře. Větve jsou husté a propletené. Listy jsou vstřícné, tvrdé, lesklé, zpravidla trnitě zubaté a mělce laločnaté. Kvete samostatnými vrcholovými převislými květy v barvě červené nebo žluté se 2ma listenci, kalich je malý, koruna je nálevkovitá anebo trubkovitá a cípy se překrývají. Plodem je kulatá bobule.

Vyhovuje mu stín a vlhká kyselá rašelinná půda.

Množí se polodřevitými řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2022