zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 57x

Sukulenty : Magnoliopsida / Caryophyllales / Didiereaceae

Didierea

Pochází z Madagaskaru. Rostou v rozložitém trnitém stromovitém méně větveném habitu. Listy jsou čárkovité, mírně sukulentní, seskupené do svazečků. Kvete drobnými žlutozelenými květy.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Didierea madagascariensis

Pochází z Madagaskaru. Má stromovitý vzrůst, v mládí připomíná kaktus. Dorůstá výšky 4 - 6 (i 10)m, v našem prostředí takové velikosti ale zdaleka nedosahuje. Stonek je dužnatý a postupně se přetváří v dřevnatý kmen o průměru až 40cm. Je opatřený 4 - 10cm trny a mezi nimy jsou také uschlé listy spolu s živými úzce čárkovitými 7 - 15cm listy.

Vyhovuje ji plné slunce nebo polostín. Zálivku provádíme až po vyschnutí substrátu. Zimuje při min. teplotě 15°C a zaléváme pouze omezeně, méně než za doby vegetace.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Alluaudiopsis marnieriana, D. mirabilis

Didierea trollii

Pochází z Madagaskaru. Roste v podobě rozprostředného keře s 1 nebo více kmínky. Větve jsou hroblaté, trnité ve 5tičetných svazečcích 2 - 4cm trnů. Listy jsou vejčité, eliptické nebo podlouhlé, dužnaté, dlouhé 1 - 2cm.

DidiereaTrollii.jpg
1024 x 768 px
229.4 kB DidiereaTrollii2.jpg
1024 x 768 px
145.07 kB DidiereaTrollii3.jpg
720 x 960 px
297.39 kB


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019