zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 18x

Cibuloviny a hlízy : Liliopsida / Asparagales / Iridaceae

Diplarrena

Patří mezi endemity Austrálie a trvalky. Květy mají pouze funkční 2 tyčinky, zatímco ostatní z této čeledi mají 3. Zdůrazňuje to i její jméno, které je složeninou z řeckých slov diploos = dvojitý a arren = samčí. Stonek je vzpřímený s několika zakrnělými listy. Listy jsou pouze přízemní, čárkovité a vytrvávají po celý rok. Květy se podobají kosatcům, mají 6 korunních bělavých lístků, kde vnější jsou větší a vnitřní menší. Existuje vnitrodruhový taxon:

Synonyma: Diplarrhena

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Diplarrena latifolia

Pochází z Tasmánie. Listy jsou široké 1 - 2,2cm. Květy mají průměr 6 - 8cm, vnější korunní lístky jsou bílé, vnitřní jsou žluté, fialově zakončené a fialově žilkované.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: D. moraea var. latifolia

Diplarrena moraea

Roste v Tasmánii, Viktorii a Novém Jižním Walesu. Listy jsou široké do 1cm. Květy mají průměr 5 - 6cm a vnější korunní lístky mají šířku 1,5 - 2,5cm.

DiplarrenaMoraea.jpg
1024 x 768 px
216.33 kB DiplarrenaMoraea2.jpg
1024 x 768 px
98.67 kB DiplarrenaMoraea3.jpg
1024 x 768 px
130.26 kB

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: D. moraea var. alpina, Moraea diandra


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019