zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 14x

Orchideje : Liliopsida / Asparagales / Orchidaceae

Diploprora

Existují 4 druhy. Jedná se o malé epifytní rostliny.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Diploprora championii

Pochází z jihovýchodní Asie. Roste jako epifyt. Stonek dorůstá délky 10cm. Listy mají vejčitý tvar. Kvete nažloutlými 1,5cm květy s hnědočervenými skvrnami na pysku v hroznu.

Potřebuje teplo.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Cottonia championii, D. bicaudata, D. championi, D. championii var. uraiensis, D. kusukusensis, D. uraiensis, Luisia bicaudata, Stauropsis championi, Stauropsis championii, Stauropsis kusukusensis

Diploprora truncata

Pochází z Thajska. Roste jako epifyt. Jedna rostliny vytváří 3 - 6 listů. Kvete bílými 1,7cm květy s hnědočervenými skvrnami na zvlněném pysku se žlutou bází.

Má ráda teplo.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Stauropsis truncata, Stauropsis truncatis


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019