zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 20x

Tropické keře : Magnoliopsida / Rosales / Urticaceae

Discocnide

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Discocnide mexicana

Roste v Mexiku, Guatemale a Salvadoru v podobě keře nebo stromu. Dorůstá výšky 2 - 5m. Větve jsou tlusté a měkké. Listy vyrůstají na koncích větví ve svazečcích, jsou vejčité, špičaté, vykrajovaně vroubkované, zelené, žahavě ochlupené, dlouze řapíkaté, dlouhé 5 - 10cm, široké 3 - 6cm a báze je tupá nebo zakulacená. Květenstvím je bohatý vrcholík, větve má štětinaté a bohaté. Plodem jsou prakticky kulaté, lesklé, zploštělé a zelené nažky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Discocarpus mexicanus, Discocarpus nicaraguensis, Laportea mexicana, Laportea nicaraguensis, Urticastrum mexicanum, Urticastrum nicaraguense


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2022