zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 5x

Sukulenty : Magnoliopsida / Caryophyllales / Aizoaceae / Disphyma

Disphyma australe

Roste na Severním i Jižním ostrově Nového Zélandu a na jihu Austrálie. Patří mezi trvalky. Lodyha je plazivá, dlouhá i více než 1m. Listy vyrůstají vstřícně, jsou čárkovité až eliptické, zakulaceně 3boké, na vrcholu špičaté, zpravidla i hrotité, dlouhé 0,5 - 4cm, široké 4 - 9mm a báze klínovitá. Květy mají tlustou stopku délky 1 - 4cm, průměr 2 - 4cm, kalich je dužnatý, 5ticípý (2 cípy menší), korunní lístky jsou bílé až tmavěrůžové, vyrůstají v 3 - 5ti řadách a mají délku 1 - 3cm. Plodem je dužnatá tobolka obsahující hněá semena délky 1mm. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují mu pobřežní skály, štěrk, písečné duny (i slané mokřiny). Může se nalézt i na vápencových či pískovcových srázech.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Popis rodu Disphyma

Roste v JAR, Austrálii a Novém Zélandu v podobě sukulentního keře nebo jednoletky. Dorůstá výšky 2 - 30cm. Listy jsou na průřezu kulaté. Kvete růžovými až fialovými květy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019