zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 37x

Cibuloviny a hlízy : Liliopsida / Alismatales / Araceae

Dracunculus (Drakovec)

Rostou ve středozemí. Dorůstají výšky i více než 1m. Rostou v trsech nebo samostatně. Pod zemí vytváří zploštělou hlízu, do které se stahuje. Raší na konci zimi nebo na jaře. Vytváří pouze 1 květonosnou lodyhu. Listy vyrůstají na nepravém stonku. Čepel je tvořená 9 - 15ti eliptickými laloky. Květenství je složené z oddělených samčích a samičích květů. Plodem je oranžová bobule.

Vyhovují mu kamenité sutě, keře, zídky, pastviny, atp. Potřebuje polostín. Na zimu je nutné hlízy ukryté v zemi zakrýt, přestože vykazují jistou zimuvzdornost.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Dracunculus canariensis

Pochází z Kanárských ostrovů, na Madeiře již zřejmě vyhynul. Řapíky listů jsou zelené, bezeskvrn. Toulec má bílou barvu. Květenství má světlou barvu.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Anarmodium canariense

Dracunculus vulgaris (Drakovec obecný)

Roste ve východním středozemí a v Malé Asii. Dorůstá výšky 0,8 (i 1)m. Pod zemí vytváří diskovitou hlízu. Listy jsou tamvěfialově skvrnité. Toulec má tmavěfialový. Barva květů je červená nebo černá. Vydává nepříjemný zápach zkaženého masa. Je jedovatý.

Vyhovuje mu vlhká půda bohatá na živiny, teplo a plné slunce. Hnojíme pouze do doby květu. Po zatáhnutí se hlíza přes zimu uskladní v bezmrazé suché místnosti.

DracunculusVulgaris.jpg
1127 x 846 px
352.97 kB DracunculusVulgaris2.jpg
1190 x 892 px
272.92 kB DracunculusVulgaris3.jpg
1190 x 892 px
236.84 kB DracunculusVulgaris4.jpg
1190 x 892 px
322.14 kB DracunculusVulgaris5.jpg
1190 x 892 px
216.63 kB

Synonyma: Aron dracunculum, Arum dracunculus, Arum guttatum, D. creticus, D. vulgaris subsp. creticus, D. vulgaris var. creticus, D. vulgaris var. elongatus, D. vulgaris var. laevigatus


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019