zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 62x

Cibuloviny a hlízy : Liliopsida / Asparagales / Hyacinthaceae

Drimiopsis

Rodové jméno bylo odvozené z názvu blízkého rodu Drimia, znamená tedy drimii podobný. Pochází z jižní a tropické Afriky. Patří mezi trvalky. Pod vytváří cibule o průměru 5cm, z části vyčnívají nad povrch anebo jsou v půdě pouze mělce uložené. Vyrůstá z nich 1 - 5 kopinatých až široce kopinatých listů, okraj může být drobně zubatý, barva bývá tmavězelená, zpravidla se světlou nebo růžovofialovou kresbou. Květenství je hroznovité, vlastní květy jsou drobné krátce trubkovité, bílé, zelené (i růžové nebo růžovofialové). Plodem je kulovitá tobolka.

Potřebuje teplo, plné slunce nebo slabý polostín a dobře propustný substrát bohatý na živiny. Může být pěstována celoročně bez zatahování do cibule. Dobře snáší sucho, ale zálivka by měla být pravidelná.

Množí se dceřinými cibulkami.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Drimiopsis barteri

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Drimiopsis botryoides

Roste v Etiopii, Tanzánii a Zanzibaru. Dorůstá výšky 20 - 50cm. Cibule mají průměru až 5cm. Vytváří 2 kopinaté šedozelené listy s tmavězelenou kresbou. Květenstvím je hrozen a vlastní květy jsou bílé.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Drimiopsis kirkii

Pochází ze Zanzibaru.

DrimiopsisKirkii.jpg
1024 x 768 px
230.99 kB

Drimiopsis maculata

Roste od JAR po Tanzánii. Patří mezi cibuloviny. Dorůstá výšky 20 - 40cm. Listy vyrůstají v počtu 2 - 4ks, jsou široce kopinaté, špičaté, 1/2vzpřímené, zelené s růžovofialovou kresbou a dlouze řapíkaté. Stonek je růžovofialový, zakončený krátkým hroznem nazelenalých drobných kvítků.

Vyhovují mu zejména vlhké lesy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Drimia maculata, Ledebouria petiolata


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021