zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 22x

Masožravé : Magnoliopsida / Caryophyllales / Droseraceae / Drosera

Drosera dichrosepala

cenik ceny již od 30,00 Kč s DPH

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: D. scorpioides var. brevipes

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Drosera

cenikceny již od 30,00 Kč s DPH

Existuje asi 170 druhů, u nás pouze 3 druhy (D. rotundifolia, D. anglica a D. intermedia) a to navíc ještě velmi vzácně. Naleznete ji na všech kontinentech kromě Antarktidy. Patří mezi trvalky. Dělí se do několika skupin:

Všechny rosnatky mají na svých ztučnělých listech tenká výčnělky odborně zvané tentakule. Na jejich koncích se vytváří lepkavý sliz, který má podobu rosy. Drobný hmyz se na ně přilepí a začíná být rozkládán trávicími enzymy, které jsou v kapičce také obsaženy.

Dokáží přežít i v prostředí, kde se denní teploty pohybují od 0 - 40°C. U nás pro obvykle pěstované rosnatky vyhovují teploty kolem 20°C se zimním minimem 5°C. Pro zalévání používejte výhradně měkkou dešťovou vodu bez vápníku, protože substrát by měl mít kyselé pH. Ideální je rosení. Nesmí se hnojit! Jako substrát používáme směs rašeliny a písku. U rosnatek se občas stává hlavně ve starším věku, že najednou z ničeho nic uhynou. Potřebují dostatek světla.

Množí se listovými řízky nebo semeny, která by se ovšem velikostí dala přirovnat k prachu. Používáme směs rašeliny a písku. Některé druhy se silnými kořeny se dají množit i kořenovými řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021