zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 107x

Skalničky : Magnoliopsida / Asterales / Campanulaceae / Edraianthus

Edraianthus graminifolius

Roste na Balkánském poloostrově a v Itálii v trsech.. Dorůstá výšky 10 - 15cm. Listy jsou trávovité, u báze brvité, seskupené do přízemních růžic. Nikdy nejsou delší než květ. Kvete zvonkově tvarovanými modrofialovými květy v klubku po 2 - 7ks a mají délku 1,8 - 2cm. Při bázi jsou brvité.

Potřebuje plné slunce, vápenitý kamenitý dobře propustný substrát, nízkou zálivku a suchý zimní režim.

Množí se semeny nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Campanopsis graminifolia, Campanula graminifolia, E. caricinus, E. croaticus, E. glisicii, E. graminifolius subsp. apenninus, E. graminifolius subsp. coerulescens, E. graminifolius subsp. coeruleus, E. horvatii, E. jugoslavicus, E. kitaibelii, Pilorea graminifolia, Wahlenbergia graminifolia

Popis rodu Edraianthus

Pochází z hor Balkánu s přesahem do Rumunska, Itálie a Řecka. Patří mezi trvalky. Listy jsou trávovité. Kvete zvonkově tvarovanými květy, obvykle v barvě modré nebo fialové.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019