zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 21x

Vodní a bahenní : Liliopsida / Alismatales / Hydrocharitaceae

Egeria (Morovinka)

Existují pouze 2 druhy této vodní rostliny. Pochází z teplých oblastí Jižní Ameriky.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Egeria densa (Morovinka hustolistá)

Pochází z Jižní a střední Ameriky. Dorůstá délky 70 - 300cm. Rychle roste, což může způsobit v místech původu až kalamitu. Může být zakořenělá v substrátu nebo volně plave. Listy vyrůstají v přeslenech po 3 - 6. Kvete bílými jednodomými květy.

Optimální teplota je 24 - 26°C.

Množí se řízkováním.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Egeria najas (Douška dlouholistá)

Patří mezi vodní rostliny. Roste z až 4m hloubky. Její délka může být více než 2m. Listy vyrůstají podél celé délky ve spirále, mají délku 1 - 4cm a šírku 2 - 5mm. Na každé rostlině vykvétá buď samčí nebo samičí květ. Ty mají v průměru 1 - 2cm. Lze ji použít pro akvaristiku.

Pochází z tropického podnebí.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Anacharis densa, Elodea densa, Philotria densa


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020