zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 20x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Rosales / Elaeagnaceae / Elaeocarpus

Elaeocarpus amplifolius

Roste na Nové Guineji v podobě stromu. Dorůstá výšky 20 - 33m. Větve jsou v mládí ochlupené. Listy jsou seskupené na koncích větví, jsou obvejčité, tupé nebo špičaté, drobně vykrajovaně zubaté, dlouhé 22 - 45cm, široké 12 - 18cm, spodní strana je ochlupená a řapíky jsou dlouhé 3 - 6cm. Květenství je dlouhé 4 - 7cm, 3 - 6tikvěté, vlastní květy mají 1,5 - 2,2cm stopku, kališní lístky jsou dlouhé 1,8 - 2cm, široké 5mm, korunní lístky jsou úzce obvejčité, žlutozelené, dlouhé 2 - 2,3cm a široké 8mm. Plodem je peckovice délky 5 - 5,5cm, šířky 3,8 - 4cm a obsahuje 1 semeno.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: E. amygdaliferus

Popis rodu Elaeocarpus

Roste v tropické Asii, Austrálii, Novém Zélandu a Tichomoří v podobě stálezeleného stromu (v kultuře keře). Listy vyrůstají ve spirále nebo střídavě a mohou být pilovité. Květenstvím je bohatý hrozen, vlastní květy jsou 4 - 5tičetné, miskovité, korunní lístky mívají dřípené okraje, terč má 5 anebo 10 laloků a 8 až mnoho tyčinek. Plodem je peckovice.

Vyhovuje mu plné slunce nebo polostín s dobře propustnou vlhkou půdou bohatou na živiny.

Množí se semeny máčenými 1 den v teplé vodě nebo řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2022