zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 40x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Rosales / Elaeagnaceae / Elaeocarpus

Elaeocarpus arfakensis

Roste na Nové Guineji v podobě stromu. Dorůstá výšky 10 - 25m. Větve jsou v mládí ochlupené. Listy jsou obvejčité až eliptické, zpravidla tupé, drobně pilovité, dlouhé 3 - 7cm, široké 1,5 - 4cm, spodní strana je ochlupená a řapíky jsou dlouhé 0,1 - 1cm. Květenství je dlouhé 4 - 11cm, 9 - 25tikvěté, má 3 - 7mm stopku, kališní lístky jsou dlouhé 3 - 5mm, široké 1 - 1,5mm, korunní lístky jsou obvejčité, dlouhé 3,5 - 5,5mm a široké 1,5 - 2,5mm. Plodem je modrá mírně vejčitá peckovice délky 1cm, šířky 7mm a obsahuje 1 semeno.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: E. alpestris, E. koebrensis, E. pulleanus

Popis rodu Elaeocarpus

Roste v tropické Asii, Austrálii, Novém Zélandu a Tichomoří v podobě stálezeleného stromu (v kultuře keře). Listy vyrůstají ve spirále nebo střídavě a mohou být pilovité. Květenstvím je bohatý hrozen, vlastní květy jsou 4 - 5tičetné, miskovité, korunní lístky mívají dřípené okraje, terč má 5 anebo 10 laloků a 8 až mnoho tyčinek. Plodem je peckovice.

Vyhovuje mu plné slunce nebo polostín s dobře propustnou vlhkou půdou bohatou na živiny.

Množí se semeny máčenými 1 den v teplé vodě nebo řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2022