zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 11x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Rosales / Elaeagnaceae / Elaeocarpus

Elaeocarpus auricomus

Roste v Číně, na Hainanu a ve Vietnamu v podobě stromu. Větve jsou ochlupené. Listy jsou podlouhlé až eliptické, drobně pilovité, zašpičatělé, dlouhé 6 - 16cm, široké 2,6 - 7cm, báze je špičatá nebo tupá, žilnatinu tvoří 7 - 10 párů žilek a řapíky jsou dlouhé 2 - 6cm. Květenstvím je úžlabní hrozen délky 3 - 4cm, listence jsou kopinaté, dlouhé 2mm, vlastní květy jsou 5tičetné a kališní lístky kopinaté. Plodem je eliptická peckovice délky 1,6cm a šířky 7mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Popis rodu Elaeocarpus

Roste v tropické Asii, Austrálii, Novém Zélandu a Tichomoří v podobě stálezeleného stromu (v kultuře keře). Listy vyrůstají ve spirále nebo střídavě a mohou být pilovité. Květenstvím je bohatý hrozen, vlastní květy jsou 4 - 5tičetné, miskovité, korunní lístky mívají dřípené okraje, terč má 5 anebo 10 laloků a 8 až mnoho tyčinek. Plodem je peckovice.

Vyhovuje mu plné slunce nebo polostín s dobře propustnou vlhkou půdou bohatou na živiny.

Množí se semeny máčenými 1 den v teplé vodě nebo řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2022