zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 18x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Rosales / Elaeagnaceae / Elaeocarpus

Elaeocarpus balansae

Roste v Číně, Kambodži, Indii, Malajsii, Myanmaru a Vietnamu v podobě stromu. Větve jsou v mládí plstnaté. Listy jsou eliptické, špičaté, mohou být mírně kožovité, dlouhé 18 - 32cm, široké 8 - 19cm, báze je srdčitá, žilnatinu tvoří 11 - 14 párů žilek a řapíky jsou dlouhé 6 - 12cm. Květy jsou oboupohlavné, 5tičetné, mají 1cm stopku, kališní lístky jsou kopinaté, dlouhé 6mm, korunní lístky jsou obvejčité a dlouhé 6 - 7mm. Plodem je ochlupená peckovice délky 4cm a šířky 2cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: E. stipulaceus

Popis rodu Elaeocarpus

Roste v tropické Asii, Austrálii, Novém Zélandu a Tichomoří v podobě stálezeleného stromu (v kultuře keře). Listy vyrůstají ve spirále nebo střídavě a mohou být pilovité. Květenstvím je bohatý hrozen, vlastní květy jsou 4 - 5tičetné, miskovité, korunní lístky mívají dřípené okraje, terč má 5 anebo 10 laloků a 8 až mnoho tyčinek. Plodem je peckovice.

Vyhovuje mu plné slunce nebo polostín s dobře propustnou vlhkou půdou bohatou na živiny.

Množí se semeny máčenými 1 den v teplé vodě nebo řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2022