zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 33x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Rosales / Elaeagnaceae / Elaeocarpus

Elaeocarpus altisectus

Roste na Papui-Nové Guineji v podobě stromu. Dorůstá výšky 15 - 27m. Větve jsou v mládí drobně ochlupené. Listy řídké až husté na koncích větví, eliptické až mírně obvejčité, drobně pilovité, dlouhé 9 - 11cm, široké 4,5 - 5cm a řapíky jsou dlouhé 1 - 1,5cm. Květenství je 8 - 10tikvěté, dlouhé 5cm, vlastní květy mají 1 - 1,3cm stopku, kališní lístky jsou vejčité, dlouhé 4 - 5mm, široké 1,5mm, korunní lístky jsou obvejčité, dlouhé 7 - 8mm a široké 1,5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: E. breviracemosus, E. trifidus

Popis rodu Elaeocarpus

Roste v tropické Asii, Austrálii, Novém Zélandu a Tichomoří v podobě stálezeleného stromu (v kultuře keře). Listy vyrůstají ve spirále nebo střídavě a mohou být pilovité. Květenstvím je bohatý hrozen, vlastní květy jsou 4 - 5tičetné, miskovité, korunní lístky mívají dřípené okraje, terč má 5 anebo 10 laloků a 8 až mnoho tyčinek. Plodem je peckovice.

Vyhovuje mu plné slunce nebo polostín s dobře propustnou vlhkou půdou bohatou na živiny.

Množí se semeny máčenými 1 den v teplé vodě nebo řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2022