zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 165x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Rosales / Elaeagnaceae / Elaeocarpus

Elaeocarpus angustifolius

Roste v Indii, Bangladéši, Číně, Indočíně, Indonésii, Austrálii a Papua-Nové Guineji v podobě stromu. Dorůstá výšky do 40m. Listy jsou zvlněné, dlouhé 6 - 18cm, široké 4 - 6cm a řapíky jsou dlouhé 0,5 - 1,5cm. Květenstvím je hrozen délky do 1cm, vlastní květy mají 0,9 - 1,6cm stopku, kališní lístky jsou dlouhé 0,8 - 1,1cm, široké 1 - 2mm, korunních lístků je 5, jsou světle béžové, vejčité, dlouhé 1,2 - 1,5cm a široké 3 - 4mm. Plodem je modrá až růžovofialová peckovice průměru 1,5 - 2,3cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: E. baclayanensis, E. crenatus, E. dolichopetalus, E. drymophilus, E. fauroensis, E. grandis, E. hebridarum, E. maior, E. muellerianus, E. novoguineensis, E. parkinsonii, E. persicifolius, E. polyschistus, E. subglobosus, E. wenzelii

Popis rodu Elaeocarpus

Roste v tropické Asii, Austrálii, Novém Zélandu a Tichomoří v podobě stálezeleného stromu (v kultuře keře). Listy vyrůstají ve spirále nebo střídavě a mohou být pilovité. Květenstvím je bohatý hrozen, vlastní květy jsou 4 - 5tičetné, miskovité, korunní lístky mívají dřípené okraje, terč má 5 anebo 10 laloků a 8 až mnoho tyčinek. Plodem je peckovice.

Vyhovuje mu plné slunce nebo polostín s dobře propustnou vlhkou půdou bohatou na živiny.

Množí se semeny máčenými 1 den v teplé vodě nebo řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2022