zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 36x

Vodní a bahenní : Liliopsida / Poales / Cyperaceae / Eleocharis

Eleocharis parvula (Bahnička drobná)

Roste v Euroasii a v Severní a střední Americe. Nedorůstá vyšší výšky než-li 10cm. Délka květního klásku je pouze 2 - 3mm. Může se využívat jak akvarijní rostlina.

Vyhovují ji braktické nebo slané pomalu tekoucí nebo stojaté vody a telpota v rozmezí 20 - 25°C. Navzdory tomu je i mrazuvzdorná a může se pěstovat v zahradním jezírku.

Množí se dělením trsů.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Chaetocyperus membranaceus, Chaetocyperus pusillus, Chaetocyperus pygmaeusClavula comosa, E. leptos var. johnstonii, E. membranacea, E. parvula f. spongiosa, E. parvula subsp. oppermannii, E. pygmaea, Eleogiton parvula, Isolepis leptos, Limnochloa parvula, Scirpus leptos, Scirpus parvulus, Trichophorum parvulum

Popis rodu Eleocharis

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Existuje na 250 druhů. Největší centrum diverzity je v amazonii a dále v Andách Jižní Ameriky, severní Austrálii, východu Severní Ameriky, jižní Afriky a subtropické Asie. Patří mezi vodomilné rostliny, některé mezi trvalky, některé mezi jednoletky. Kvete v klásku na štíhlém stonku. Vzhledem trochu připomíná jitrocel. Plodem je nažka.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Cyperaceae (Šáchorovité)

Existuje asi 98 rodů a 4350 druhů. Rostou po celé zeměkouli. Najdou se jednodomé i dvoudomé druhy. Patří sem jednoleté, vícelete nebo trvalé byliny. Mají uzavřené listové pochvy, plné lodyhy, zpravidla kuželovitá květenství, obvykle vyvinutá (i když zakrnělá) okvětí a plodem je nažka.

Koření v půdě, v podmáčené půdě, ve vodě nebo vzácně dokonce volně plovoucí. Kořeny obvykle tvoří hlízu nebo oddenek. Průřez lodyhy je obvykla trojúhelníkový. Listy jsou jednoduché, přisedlé, čárkovité nebo dlouze kopinaté. Vyrůstají střídavě, 2 - 3řadě, vzácně ve spirále. Kvete obou- nebo jednopohlavnými květy se 3mi tyčinkami obvykle v kláscích. Ty mohou tvořit složitěší květenství, např. latu, hrozen, atp. Plodem je většinou nažka, výjmečně peckovice.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019