zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 21x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae / Elymus

Elymus burchan-buddae

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Agropyron burchan-buddae, E. breviglumis, Roegneria burchan-buddae, Roegneria nutans

Popis rodu Elymus

Roste v mírném pásmu v trsech. Dorůstají výšky obvykle v rozmezí 0,2 - 1,5m. Pod povrchem vytváří oddenky. Listy mají modrošedou barvu, mohou být svinuté a dorůstají šířky 0,1 - 1,8cm. Při bázi mají jazýček. Kvete v úzkých dlouhých lichoklasech tvořených 3 - 5ti klásky z vlastních květů, při bázi klásku jsou 2 plevy s osinou nebo bez, pluchy mohou být také s osinou nebo bez, plušky jsou 2kýlné a bez osin. Plodem je obilka.

Roste na písečném pobřeží Severního a Baltského moře, kde zpevňuje duny. Vyhovují mu ale i jiné písčité dobře propustné půdy.

Rozrůstá se díky podpovrchovým oddenkům a lze jej množit samozřejmě i semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Poaceae (Lipnicovité)

Řadí se sem na 400 rodů s cca 10 000 druhy. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak všude spatříte zástupce této čeledi. Patří sem totiž všechny trávy (včetně obilovin a pícnin). Sami dobře uhodnete, že sem tedy budou patřit jednoletky, dvouletky i trvalky a že se jedná o byliny a jednodomé rostliny. Dále sem patří ale i dřeviny typu bambus a občas i liány. Díky univerzálnosti zástupce nalezenete na celé zemi a to i v téměr všech výškových pásmech a místech. Rádi se shlukují do trsů. Existují následující podčeledi:

Rostlinu většinou tvoří duté stéblo s kolénky. Pod zemí vytváří obvykle tenké kořínky ve svazečcích. Listy jsou většinou bez řapíku, jsou jednoduché čárkovitě nebo úzce kopinatě tvarované, občas ostře prohnuté podle střední žilky (žilnatina je souběžná), umístěné především v přízemní listové růžici. Květy bývají oboupohlavné, nečastěji seskupené do klásků (obdařených na spodní straně dvěmi plevami). Ty zase jsou seskupené ve stažené latě. Nejčastějším plodem je obilka a dále třeba nažka nebo bobule i oříšek.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2022