zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 136x

Ovoce : Magnoliopsida / Ericales / Empetraceae

Empetrum (Šicha)

Patří mezi stálezelené keře. Pochází ze severní polokoule. Má dobré půdokryvné vlastnosti díky plazivým větvím. Plodem je červená bobule.

Potřebuje kyselou vlhkou půda a polostín.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Empetrum eamesii

Existuje vnitrodruhový taxon:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: E. nigrum var. eamesii, E. rubrum subsp. eamesii, E. rubrum var. eamesii

Empetrum hermaphroditum (Šicha oboupohlavná)

Dorůstá výšky 5 - 20cm. Má výborné půdokryvné vlastnosti díky plazivým větvím dlouhými až 1m a bohatě větvenými. Jsou navíc bohatě porostlé drobnými úzce elipsovitými lístky o délce 5 - 7mm a šířce 2mm. Kvete načervenalými květy. Plodem je bobule se 6 - 7mi semeny. Patří mezi chráněné druhy C2.

Vyhovuje jí vysokohorské prostředí na skalách a rašeliništích.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Empetrum nigrum (Šicha černá)

Roste v severní Evropě, Asii a Americe. Patří mezi dvoudomé rostliny. Vytváří křovité nízké plazivé kobercové porosty. Dorůstá výšky 15 - 50 (i 60)cm. Kořeny jsou hluboké a rozprostřené. Střídavé až přeslenité listy mají jehlicovitý tvar s podvinutým okrajem a s bílým rubem. Květy jsou drobné, samčí mají barvu růžovou, samičí jsou růžovofialové. Plodem jsou tmavé bobule podobné borůvkám, které se požívají jak čerstvé, tak sušené. Obsahuje jedovaté látky. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyskytuje se v rašeliništích, dunách a v kyselých lehkých půdách.

EmpetrumNigrum.jpg
1024 x 768 px
364.26 kB EmpetrumNigrum2.jpg
1024 x 768 px
274.24 kB

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Chamaetaxus nigra, E. crassifolium, E. medium, E. nigrum f. ciliatum, E. nigrum f. cylindricum, E. nigrum subsp. nigrum, E. procumbens, E. scoticum

Empetrum rubrum

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: E. bilobum, E. hookeranum, E. maclovianum, E. nigrum var. andinum, E. nigrum var. rubrum, E. rubrum f. falklandicum, E. tomentosum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019