zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 56x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae

Enchylaena

Pochází z Austrálie. Roste v podobě nízké polodřevité trvalky až keře. Listy jsou střídavé, jednoduché a ztlustlé. Kvete oboupohlavnými samostatnými úžlabními 5tičetnými květy.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Enchylaena lanata

Roste v Austrálii v podobě kulovitého keře. Dorůstá výšky do 60cm. Větve jsou ochlupené. Listy jsou střídavé, ochlupené, nahoře zploštělé a dlouhé 1cm. Květy jsou ochlupené, kulaté až pohárkovité a v průměru má 5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Enchylaena tomentosa

Pochází z Austrálie. Roste v podobě řídkého keře. Dorůstá výšky do 0,5 - 1,5 (i 2)m. Větve bývají ochlupené a mohou být namodralé. Listy jsou úzké, kulaté až vřetenovité délky 0,7 - 2cm. Květy mají trubku holou a laloky mohou být ochlupené. Plody mají v průměru 5 - 7mm. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: E. brevifolia, E. paradoxa, E. patens, E. pubescens, E. tomentosa var. glabra, E. tomentosa var. villosa


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020