zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 34x

Popínavé, převislé a půdokryvné : Magnoliopsida / Caryophyllales / Phytolaccaceae

Ercilla

Roste v mírném pásu Čile a Peru v podobě stálezeleného popínavého keře. Stonky jsou opatřené příčepivými kořínky. Listy jsou střídavé, tuhé a kožovité. Květenstvím je úžlabní hustý klasnatý hrozen a vlastní květy jsou oboupohlavné a malé. Plody jsou bobulovité.

Vyhovuje jim vlhká dobře propustná půda, plné slunce a chráněné místo.

Množí se řízky nebo hřížením.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Ercilla spicata

Roste v Andách Číle a Peru v podobě popínavého stálezeleného keře. Dorůstá výšky až 10m. Větve jsou kulaté, hnědé, pruhované a dlouhé až 6m. Listy jsou vejčité, kopinaté nebo podlouhlé, zelené, žilnatina světlejší, tuhé, kožovité, dlouhé 3 - 6cm a mají krátké řapíky. Květenstvím je hustý přisedlý hrozen nebo klas délky 2 - 5cm, vlastní květy jsou drobné, bílé nebo načervenalé bez korunních lístků. Plody jsou bobulovité a tmavě růžovofialové.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

klimatická zóna: 8 - 10

Synonyma: Bridgesia spicata, E. volubilis

Ercilla syncarpellata

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2022