zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 128x

Cibuloviny a hlízy : Liliopsida / Asparagales / Asphodelaceae / Eremurus

Eremurus roseolus

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: E. alboroseus, E. mirabilis, Henningia alborosea, Henningia roseola

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Eremurus

cenikceny již od 87,00 Kč s DPH

Pochází ze střední a západní Asie a některé druhy rostou v přesahu až v jihovýchodní Evropě. Patří mezi opadavé trvalky. Dokáže dorůst do výšky až 3m. Pod zemí vytváří hlízovitě ztlustlé hvězdicovitě rozprostřené kořeny. Kvete bohatým hroznovitým květenstvím postupně od spodní části nahoru na dlouhém stvolu, jejichž barva může být bílá, žlutá, růžová, oranžová nebo kombinovaná. Listy jsou úzké, zelené a vyrůstají z přízemní růžice. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovuje mu plné slunce a dobře propustná půda bohatá na živiny. Nemá rád půdy trvale mokré, stinné a těžké jílovité, tedy při sázení nedodávejte hnůj, kompost, atp. Na jaře vyžaduje více závlahy, přes léto potřebuje naopak sucho. Zimní režim by měl být suchý.

Množí se semeny nebo dělením hlíz. Sází se do hloubky 15 - 20cm.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019