zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 196x

Skalničky : Magnoliopsida / Lamiales / Lamiaceae / Eriophyton

Eriophyton rhomboideum

Roste v Číně, Tádžikistánu, Kyrgyzstánu, Afganistánu, Pakistánu, Himálaji a Indii jako trvalka. Vytváří několik stonků. Stonky jsou hustě ochlupené a dlouhé 10 - 25cm. Vytváří několik lodyžních seskupených listů, jsou kosníkovité, hrubě vroubkované, tupé, horní jsou větší než spodní, dlouhé 3,5 - 5cm, široké 4 - 6cm a řapíky jsou dlouhé do 2cm. Kvete v paždí listů v 2četných přeslenech a vlastní květy mají ochlupený kalich délky 1,5 - 1,8cm a korunu s rovnou trubku délky 3 - 4cm. Plod má velikost 5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Alajja afghanica, Alajja anomala, Alajja rhomboidea, Erianthera afghanica, Erianthera anomala, Erianthera rhomboidea, E. afghanicum, Lamium rhomboideum, Susilkumara anomala, Susilkumara rhomboidea

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Eriophyton

Roste ve střední Asii, Číně a Himálaji.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Lamiaceae (Hluchavkovité)

Existuje až 7200 druhů a až 263 rodů. Drtivá většina náleží mezi byliny, vzácně se jedná o keře nebo dokonce stromy. Najdou se mezi nimi jednoletky, dvouletky i trvalky. Lodyha mívá čtvrcový průřez. Listy jsou protistojné nebo specielně i křížmostojné. Čepele mívají pilový nebo vroubkovaný okraj bez paistů. Kvete oboupohlavnými pyskatými květy v lichopřeslenech. Plodem je zpravidla tvrda, méně častěji peckovice nebo tobolka. Často bývají využívány v kuchyni do salátů nebo jako koření. Dále se u nich projevují léčivé účinky a používají se také jako zdroj éterických olejů.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020