zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 12x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Eumorphia

Eumorphia prostrata

Roste v JAR a Lestohu v podobě rozkladitého keře. Dorůstá výšky 45cm a šířky 1m. Listy jsou stříbřitě zelené. Květenstvím je úbor, okvětní lístky jsou bílé a terč žlutý.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

klimatická USDA zóna: 8 - 10

Popis rodu Eumorphia

Roste v jižní Africe v podobě vřesovitého keře. Listy jsou husté a čárkovité a mohou být ochlupené. Květenstvím je zpravidla samostatný úbor, anebo ve svazečkovitých chocholících.

Vyhovují ji hlinitopísčité dobře propustné půdy s dostatkem živin a plné slunce.

Množí se řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
DONATE / příspěvek na provoz stránek         Instagram         © Aleš Kyral 2007 - 2023