zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 41x

Listnáče : Rosopsida / Ranunculales / Eupteleaceae

Euptelea (Jilmovník)

Pochází z východní Asie. Rostou v podobě opadavých malých stromů nebo keřů. Listy jsou střídavé, řapíkaté, pilovité. Kvetou již před rašením oboupohlavnými květy bez kališních a korunních lístků. Jsou seskupené ve svazečcích po 6 - 12ti ks v paždí, plodolisty jsou bohaté, stopkaté. Plodem je šikmo křídlatá 1 - 4semenná nažka.

Je nenáročný na pěstování.

Množí se semeny, hřížením nebo zelenými polovyzrálými řízky.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Euptelea pleiosperma (Jilmovník Franchetův)

Roste v západní Číně a severovýchodní Indii v podobě keře nebo stromu. Dorůstá výšky 5 - 10 (i 15)m a šířky 5 - 6m. Větve jsou vejčité až téměř okrouhlé, dlouhé 5 - 16 (i 19)cm, široké 3 - 12 (i 15)cm, dlouze špičaté, báze klínovitá, okraj je nepravidelně zubatý, zuby jsou dlouhé až 4mm, spodní strana zelená až šedozelená, podzimní barva je červená a řapíky jsou dlouhé 1 - 4,5cm. Nitky tyčinek dlouhé 2 - 8mm, prašníky dlouhé 0,5 - 1cm, červené nebo nahndlé. Plody jsou 1 - 3semenné, dlouhé 0,5 - 1,1cm, široké 3 - 6mm, semena jsou černá a vejčitá.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: E. davidiana, E. delavayi, E. franchetii, E. minor, E. pleiosperma f. franchetii

Euptelea polyandra (Jilmovník mnohomužný)

Pochází z Japonska. Roste v podobě stromu. Dorůstá výšky 5 - 10 (i 15)m a šířky 5 - 6m. Listy jsou široce vejčité až okrouhlé, dlouhé 6 - 12cm, hrubě nepravidelně zuabté, zuby jsou dlouhé až 1,5cm, báze široce klínovitá, spodní strana bledězelená, podzimní barva červená a žlutá a řapíky jsou dlouhé 2 - 5cm. Plody mají 1 semeno.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: E. polyandra f. hypoleuca


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021