zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 34x

Byliny : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Euthamia

Roste v Severní Americe jako trvalka. Dorůstá výšky 0,4 - 2m. Květenstvím je úbor se 7 - 22 okvětními lístky a několika žlutými terčovými květy.

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Euthamia graminifolia (Zlatobýl trávolistý)

Roste v Severní Americe jako trvalka, zavlečená byla i do Evropy a Asie. Dorůstá výšky 0,3 - 1,5m. Pod zemí vytváří plazivý oddenek. Listy jsou střídavé, přisedlé, čárkovité až úzce kopinaté, mohou být ochlupené, dlouhé 4 - 13cm, široké 0,3 - 1,2cm a mají 3 - 5 žilek. Květenství je vrcholové, chocholičnaté, tvoří je 12 - 50 úborů, zákrov je zvonkovitý, dlouhý 3 - 5mm, zákrovní listeny jsou v několika řadách, vejčité až kopinaté, tupé, vnější zelené, vnitřní nažloutlé, mají 7 - 35 okvětních lístků a 3 - 13 terčových. Plodem je nažka s chmýrem.

Vyhovují mu louky, pastviny, prérie a okraje vody.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Aster euthamia, Aster graminifolius, Chrysocoma graminifolia, Chrysocoma virginiana, Diplemium carolinianum, Erigeron carolinianus, E. caroliniana, E. fastigiata, E. floribunda, E. galetorum, E. graminifolia subsp. nuttallii, E. graminifolia var. galetorum, E. graminifolia var. hirtipes, E. graminifolia var. major, E. graminifolia var. nuttallii, E. graminifolia var. polycephala, E. hirtella, E. hirtipes, E. media, E. microcephala, E. microphylla, E. minor, E. nuttallii, E. remota, E. tenuifolia, E. tenuifolia var. microcephala, E. tenuifolia var. pycnocephala, Solidago camporum var. tricostata, Solidago caroliniana, Solidago galetorum, Solidago graminifolia, Solidago graminifolia var. galetorum, Solidago graminifolia var. major, Solidago graminifolia var. septentrionalis, Solidago lanceolata, Solidago lanceolata var. minor, Solidago microcephala, Solidago microphylla, Solidago minor, Solidago moseleyi, Solidago tenuifolia, Solidago tenuifolia var. pycnocephala, Solidago x hirtipes

Euthamia gymnospermoides

Roste v Severní Americe jako trvalka.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: E. camporum, E. camporum var. tricostata, E. chrysothamnoides, E. glutinosa, E. pulverulenta, Solidago camporum, Solidago chrysothamnoides, Solidago graminifolia var. gymnospermoides, Solidago graminifolia var. media, Solidago gymnospermoides, Solidago gymnospermoides var. callosa, Solidago media, Solidago perglabra, Solidago remota, Solidago texensis

Euthamia leptocephala

Roste v USA jako trvalka. Listy jsou střídavé, jednoduché, úzké a dlouhé do 8cm. Květenstvím je žlutý úbor se 7 - 14ti okvětními lístky a 3 - 6ti terčovými.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Aster leptocephalus, Solidago leptocephala

Euthamia occidentalis

Roste v Severní Americe jako trvalka. Květenstvím je žlutý úbor.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Aster baccharoides, E. californica, E. linarifolia, Solidago occidentalis


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021