zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 107x

Byliny : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae / Aphragmus

Aphragmus eschscholtziana

Roste v západní Kanadě a Aljašce v kobercových porostech. Dorůstá výšky 2 - 4cm. Přízemní listy mají dlouhé řapíky a úzce vejčitý až kopisťovitý zauklacený tvar délky 5 - 7mm. Lodyžní listy jsou hustě nahloučené k sobě, mají vejčitý celokrajný tvar a jsou přisedlé. Kvete bílými květy v hustém 4 - 5tičetném hroznu.

Vyhovují mu vlhké půdy bohaté na živiny, polostín a suchý zimní režim.

Množí se semeny nebo letními řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. eschscholtzianus, Braya eschscholtziana, Eutrema escholtzianum, Eutrema eschscholtzianum, Oreas involucrata

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Brassicaceae (Brukvovité)

Existuje asi 380 rodů a na 3200 druhů. Rostou od polárních oblastí po tropy, zejména na severní polokouli.

Najdou se mezi nimi jednoletky, dvouletky i trvalky. Co se týče formy, tak se jedná zejména o byliny, méně častěji keře nebo popínavé rostliny. Listy jsou obvykle střídavé s velkou rozmanitostí tvarů řapíku. Nemá palisty. Kvete obvykle v chocholíku, hroznu nebo klasu. Kvete oboupohlavnými květy se 4mi okvětními lístky. Nejčastější je žlutá a bílá barva. Plodem bývá šešule.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020