zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 147x

Tropické keře : Magnoliopsida / Gentianales / Apocynaceae / Cerbera

Cerbera odollam

Roste od Indie přes jihovýchodní Asii po Austrálii.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. dilatata, C. forsteri, C. lactaria, Excoecaria ovatifolia, Odollamia malabarica, Tanghinia lactaria, Tanghinia odollam

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Cerbera

Roste v tropické Asii v podobě keře nebo stromu. Listy jsou střídavé anebo vyrůstají ve spirále a mají 20 - 30 párů žilek. Květenstvím je terminální vrcholík, vlastní květy mají hluboce rozeklaný kalich, koruna je nálevkovitá, bílá až žlutá, trubka u báze válcovitá, na konci zvonkovitá a má 5 širokých zakulacených laloků. Plodem je zploštělá peckovice.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Apocynaceae (Toješťovité)

Existuje v ní asi 424 rodů a asi 1500 druhů. Naleznou se zde byliny, keře, stromy i liány. Rozšířená je předevší v teplých oblastech subtropů a tropů. V těchto případech se jedná o trvalky. Mnoho druhů při poranění roní mléčný latex. Listy bývají nejčastěji protistojné, občas střídavé. Nemají nepravidelný okraj ani palisty. Květy vyrůstají samostatně nebo ve vrcholičnatých květenstvích. Jsou oboupohlavné se 4 - 5 okvětními lístky. Plodem je tobolka, peckovice nebo bobule. K nejznámějším zástupcům patří Pouštní růže, Svícník, Voskovka a Oleandr.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019