zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 30x

Dvouletky : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae

Falcaria (Srpek)

Roste v Evropě, Sibiři, Blízkém Východě, severní Africe i v Severní a Jižní Americe. Patří mezi dvouletky. Kvete v okolíku.

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Falcaria falcarioides

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Falcaria vulgaris (Srpek obecný/Sevlak srpenec/S. obecný/Srpenec rolní/Srpenec Ryvinův/Tytan srpenec)

Patří mezi dvouletky nebo víceletky. Dorůstá výšky 25 - 80 (i 90)cm. Stonek je vystoupavý nebo přímý, větvený. Listy v přízemí jsou řapíkaté, 2 - 3x sečné. Střední jsou tuhé, dlouhé do 15cm a široké 1cm, tvaru 1 - 2x peřenosečného s čárkovitými úkrojky s pilovým okrajem. Kvete bílými oboupohlavnými květy v okolíku složeném z 10 - 22ti okolíčků. Plodem je 2nažka. Je silně aromatický.

Vyhovují mu suché stráně, křoviny, okraje cest, pastviny, atp.

FalcariaVulgaris.jpg
1240 x 930 px
315.04 kB

kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Bunium falcaria, Carum falcaria, Critamus agrestis, Critamus falcaria, Drepanophyllum agreste, Drepanophyllum falcaria, Drepanophyllum sioides, F. agrestis, F. glauca, F. neglectissima, F. persica, F. rivini, F. serrata, F. sioides, Sium falcaria


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021