zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 4x

Sukulenty : Magnoliopsida / Caryophyllales / Aizoaceae / Faucaria

Faucaria felina

Roste v JAR v trsech. Druhový název odvozen od latinského felinus = kočičí, podobající se kočce. Dorůstá průměru 15cm. Listy dosahují délky až 5cm, jsou kýlnaté, řidčeji bělavě zubaté, které jsou krásně vybarveny, zejména u mladých přírůstků. Kvete od 3let žlutými květy o průměru 5cm, které se rozvíjejí v odpoledních hodinách.

Zimujeme při teplotách 12 - 15°C. Zaléváme do podmisky, ne horem.

Množí se semeny nebo dělením.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Popis rodu Faucaria

cenikceny již od 25,00 Kč s DPH

Rodový název těchto kytek je odvozen z latinského faux = tlama a to kvůli zubatým listům, připomínající tlamičky zvířat (tigrina-tygří, felina - kočičí). Vytváří přízemní trsy. Jsou typické tlustými z horní strany plochými listy, které jsou na kraji posety trny vztyčenými směrem vzhůru. To vytváří dojem tlamy dravé zvěře.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2022