zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 53x

Jehličnany : Pinopsida / Pinales / Cupressaceae

Fokienia (Fokienyje)

Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Fokienia hodginsii

Roste v Číně, Laosu a Vietnamu v podobě stálezeleného stromu s kuželovitým habitem. Dorůstá výšky 25 - 30 (i 35)m při průměru kmene 1 - 2m. Borka je hnědošedá až růžovofialovohnědá, prakticky hladká nebo mírně rýhovaná. Vrchní listy na mladých exemplářích modrozelené, úzce obkopinaté, dlouhé 4 - 8mm, široké 1 - 2mm, postranní prakticky stejně dlouhé nebo i delší, zpravidla rovné, dlouhé 0,5 - 1cm, široké 2 - 3mm, na dospělých exemplářích menší, dlouhé 2 (i 7)mm a na spodní straně mají bílý stomatální pruh. Samčí šištice jsou žlutozelené, prakticky kulaté až válcovité, dlouhé 2,5 - 5mm, mají 3 - 5 párů šupin, samčí šištice hnědé, téměř kulaté, dlouhé 1,5 - 2,5cm, široké 1,2 - 2,2cm, semena mají velikost 4 - 5mm, větší křídlo má délku 5mm, menší 1,5mm.

Dokáže růst i ve stínu.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Chamaecyparis hodginsii, Cupressus hodginsii, F. hodginsii subsp. kawaii, F. hodginsii var. kawaii, F. kawaii, F. maclurei


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020