zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 167x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Lamiales / Oleaceae / Fontanesia

Fontanesia fortunei (Bezucha Fortunova)

Roste ve východní Číně v podobě vzpřímeného keře o výšce 2 - 3 (i 8)m. Větve jsou tenčí, nafialovělé. Listy mají kopinatý (i vejčitý) tvar se špičkou, celokrajným okrajem, horní stana je zelená, lesklá, řapíky jsou dlouhé 1 - 3mm, celková délka je 3 - 12cm. Kvete drobnými zelenobílými nebo narůžovělými květy o průměru 3mm na 1 - 2mm stopce ve štíhlé vrcholové latě délky 2 - 6cm. Plodem je křídlatý oříšek.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: F. argyi, F. californica, F. chinensis, F. longicarpa, F. phillyreoides subsp. fortunei, F. phillyreoides var. fortunei, F. phillyreoides var. sinensis

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Fontanesia

Existují pouze 2 druhy. Jedná se o opadavé keře. Větve jsou 4hranné. Vstřícené listy mají krátké řapíky, okraj celokrajný nebo jemně pilovitý. Kvete drobnými oboupohlavnými květy v krátkých úžlabních hroznech nebo v koncových latách. Vlastní květy mají 4 kališní i okvětní lístky. Plodem je křídlatý oříšek.

Vyhovuje jim běžná zahradní dobře propustná půda a teplo.

Množí se semeny nebo zelenými řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020