zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 21x

Keře : Magnoliopsida / Saxifragales / Hamamelidaceae

Fortunearia (Fortuneovka)

Existuje 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Fortunearia sinensis (Fortuneovka čínská)

Patří mezi endemity Číny. Roste v podobě širokého keře i stromu. Dorůstá výšky 5 - 10m. Borka je tmavěšedá. Větve jsou šedohnědé, řídce měkce hvězdicovitě ochlupené. Listy jsou podlouhlé až obvejčité nebo obvejčitě eliptické, tuhé, kožovité, dlouhé 7 - 16cm, báze široce klínovitá až zaoblená, okraj pilovitý, horní strana matnězelená, holá, spodní strana bledší, na žilkách ochlupená a řapíky jsou dlouhé 0,3 - 1cm. Kvete načervenalými květy v hustých vzpřímených hroznech o délce 2 - 6cm, samčí hrozny jsou dlouhé 2cmm, obouppohlavné až 6cm. Plody jsou dlouhé 1,2 - 1,5cm a obsahují semena délky 0,8 - 1cm a šířky 5 - 6mm.

Vyhovuje ji teplo, stín a půda bohatá na živiny bez vápníku.

Množí se obvykle roubováním na Hamamelis virginiana. Množení semeny je komplikované (musí být 2 roky ve stratifikaci se střídáním tepla a mrazu).

FortuneariaSinensis.jpg
720 x 960 px
523.03 kB FortuneariaSinensis2.jpg
1024 x 768 px
186.09 kB


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021