zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 3x

Subtropické byliny : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae

Fortuynia

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Fortuynia garcinii

Roste v Íránu, Afganistánu a Pakistánu jako polokeř. Dorůstá výšky do 60cm. Stonek je vzpřímený a větvený zejména ve spodní části. Listy jsou úzce eliptické, špičaté, dlouhé 7 - 10cm, široké 3 - 6cm, horní jsou menší, čárkovité až kopinaté a prakticky přisedlé. Květenstvím je 10 - 30tikvětý hrozen, vlastní květy jsou bělavé nebo světle růžovofialové, průměru 1 - 1,5cm, mají 0,5 - 1cm stopku, kališní lístky jsou dlouhé 7 - 8mm, široké 2mm, korunní lístky jsou dlouhé 1,2 - 1,6cm a široké 3mm. Plodem je okřídlená šešule délky 1,5 - 2,8cm, šířky 1,2 - 2cm, spodní část je dlouhá 5 - 8mm, široká 1 - 1,5mm, horní část je široce okřídlená (s křídlem šířky 4 - 6mm), obsahuje vejčitá až eliptická semena šířky 3 - 5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: F. aucheri, F. bungei, Peltaria garcinii


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2022