zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 3x

Tropické byliny : Liliopsida / Poales / Bromeliaceae / Fosterella

Fosterella rusbyi

Roste v Bolívii a Peru.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: F. elata, Lindmania rusbyi

Popis rodu Fosterella

Rodové jméno bylo vybráno na počest amerického sběratele jménem Mulfrod B. Foster. Roste ve středu a západě Jižní Ameriky a také ve střední Americe.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Bromeliaceae (Bromeliovité)

Existuje více než 3000 druhů rostoucích v drtivé většině jako byliny, výjmečně jako malé stromky. Rostliny pocházejí především z tropických lesů Ameriky, výjmečně ze subtropické Ameriky nebo západní Afriky. Uchycují se zde na stromech jako epifity. Ale není to pravidlem, mohou naleznou se i pozemní terestrické druhy nebo často sukulenty. Listy vyrůstající ve spirále vytvářejí růžici, která slouží k zachycování vody. Bývají pevné, kožovité, tvaru čárkovitého, kopinatého nebo vejčitého, občas s jemnými ostny po krajích. Květy bývají jednodomé, uspořádané do jednoduchých nebo složených lat, klasů a hlávek s často nápadnými listeny. Po odkvětu rostlina odumírá. Plodem je tobolka nebo bobule.

Živiny získávají z vlhkosti vzduchu a deště, odumřelého hmyzu, exkrementů, atp. Potřebují vyšší vlhkost vzduchu. Množí se dceřinými rostlinkami.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2022