zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 216x

Tropické byliny : Magnoliopsida / Caryophyllales / Amaranthaceae / Aerva

Aerva sanguinolenta

Roste od Indie po Čínu a Indonésii v podobě vzpřímené (i šplhavé) trvalky nebo polokeře. Dorůstá výšky (0,4 -) 0,6 - 1 (i 2)m. Kmínky jsou na vrcholu bíle ochlupené. Listy mohou být vstřícné i střídavé, eliptické až kopinaté, špičaté, oboustranně přitiskle bíle ochlupené, dlouhé 1,5 - 7,5cm, široké 0,6 - 4,5cm a řapíky jsou dlouhé 0,3 - 1cm. Květenstvím je klas seskupený do svazečků, jsou válcovité, dlouhé do 5cm, narůžovofialovělé až bělavé, listeny s listenci vejčité, špičaté a dlouhé 1 - 1,5mm. Plodenství je husté, tvořené 1mm měchýřky s lesklými hnědočernými semeny velikosti 0,8 - 1mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Achyranthes sanguinolenta, Achyranthes scandens, A. bengalensis, A. sanguinea, A. sanguinolenta var. lanceolata, A. sanguinolenta var. minor, A. scandens, A. scandens f. sanguinea, A. scandens var. minor, A. timoriensis, A. toncafolia, Amaranthus lacteus, Celosia lactea, Froelichia lactea, Gomphrena lactea

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Aerva

Roste v tropech, zejména v Africe a Madagaskaru v podobě trvalky nebo polokeře (i keře). Může být i šplhavý. Listy jsou vstřícné nebo střídavé, celokrajné. Květenství tvoří klásky, i latnaté, vlastní květy mohou být obou- i jednopohlavné s 2mi listenci a tyčinek je 5. Plodem je zploštělý měchýřek s černými ledvinitými semeny.

Vyhovují ji suché kamenité dobře propustné půdy na plném slunci.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020