zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 196x

Sukulenty : Liliopsida / Asparagales / Asparagaceae / Furcraea

Furcraea foetida

Roste v Karibiku a na severu Jižní Ameriky. Patří mezi stálezelené sukulentní trvalky a polokeře. Stonek buď není, nebo je pouze velmi krátký. Listy jsou tuhé, mečovité, špičaté, zvlněné, světlezelené, na vrchní straně hladké, na spodní mírně drsné, dlouhé 1 - 1,8 (i 2,4)m, široké 10 - 15 (i 20)cm, při bázi 6 - 7 (i 10)cm. Kvete zelenavými až béžovými květy délky 4cm a 6ti okvětními lístky o délce 2,5 - 3,3cm a šířce 1 - 1,4 (i 1,8)cm v až 7,5 (i 12)m pyramidální latě. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovují ji skály, útesy, svahy, pastviny, atp. s dobře propustnou půdou a plným sluncem nebo polostínem. Odolává krátkodobému suchu a dolává mrazům -4 až -7°C.

Množí se pacibulkami nebo semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Agave commelyni, Agave foetida, Agave gigantea, Agave madagascariensis, Aloe foetida, Fourcroya gigantea, Funium piliferum, F. atroviridis, F. barillettii, F. commelyni, F. gigantea, F. gigantea var. mediopicta, F. madagascariensis, F. viridis, F. watsoniana

Popis rodu Furcraea

Jedná se o sukulentní rostliny pocházejících z tropů Mexika, Karibiku, střední Ameriky a severu Jižní Ameriky. Listy jsou nahloučněné na vrcholu kmene. Mají mečovitý tvar a trnitě zubatý až celokrajný okraj. Kvete na vysokých stvolech v pyramidálních latách. Vlastní květy jsou kulovité, 6tičetné. Plodem je vejčitá 3pouzdrá tobolka.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2022