zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 228x

Sukulenty : Liliopsida / Asparagales / Asparagaceae / Furcraea

Furcraea parmentieri

Roste v jižním Mexiku. Kmen je rovný, nevětvený, vysoký 2,9 - 4m. Pokrývají je odumřelé listy. Živé listy jsou modrozelené, kožovité, mírně sukulentní, na okraji drobně zubaté, beztrnné, dlouhé 1 - 1,2m a široké 8cm. Kvete ve vysokých větvených květenství květy délky 5 - 6cm s krátkými stopkami. Vnitřní strana je bělavá. Plodem je tobolka.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Agave argyrophylla, Agave toneliana, Beschorneria floribunda, Beschorneria multiflora, Beschorneria parmentieri, Fourcroya bedinghausii, Fourcroya roezlii, F. bedinghausii, F. longa, F. longaeva subsp. bedinghausii, F. roezlii, Lilium regium, Roezlia bulbifera, Roezlia regia, Roezlia regina, Yucca argyraea, Yucca argyrophylla, Yucca parmentieri, Yucca pringlei, Yucca toneliana

Popis rodu Furcraea

Jedná se o sukulentní rostliny pocházejících z tropů Mexika, Karibiku, střední Ameriky a severu Jižní Ameriky. Listy jsou nahloučněné na vrcholu kmene. Mají mečovitý tvar a trnitě zubatý až celokrajný okraj. Kvete na vysokých stvolech v pyramidálních latách. Vlastní květy jsou kulovité, 6tičetné. Plodem je vejčitá 3pouzdrá tobolka.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2022