zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 11x

Sukulenty : Liliopsida / Asparagales / Asparagaceae / Furcraea

Furcraea longaeva

Pochází z Guatemaly a jižního Mexika. Má stromovitý habitus s jednoduchým až 15m vysokým kmenem. Dlouho na něm vydrží staré odumřelé listy. Živé jsou vzpřímené, našedlé, mečovité s drsným okrajem, dlouhé až 2m a široké 8 - 15cm. Kvete v až 5m květenství široce pyramidálního tvaru na krátké stopce. Okvětní lístky jsou eliptické až vejčité, vnitřní široké 1,2 - 1,5cm, vnější pouze 8 - 9mm. Semeníky mají délku 2 - 2,5cm. Plodem je podlouhlá tobolka obsahující semena délky 6mm a šířky 4mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Popis rodu Furcraea

Jedná se o sukulentní rostliny pocházejících z tropů Mexika, Karibiku, střední Ameriky a severu Jižní Ameriky. Listy jsou nahloučněné na vrcholu kmene. Mají mečovitý tvar a trnitě zubatý až celokrajný okraj. Kvete na vysokých stvolech v pyramidálních latách. Vlastní květy jsou kulovité, 6tičetné. Plodem je vejčitá 3pouzdrá tobolka.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2022