zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 113x

Cibuloviny a hlízy : Magnoliopsida / Gentianales / Geraniaceae / Geranium

Geranium andicola

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: G. andicola f. brevipedicellatum, G. andicola f. longipedicellatum, G. andicola var. brevipedicellatum, G. andicola var. longipedicellatum, G. longipedicellatum

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Geranium

cenikceny již od 55,00 Kč s DPH

Najdou se mezi nimi jednoletky, dvouletky i trvalky. V našich podmínkách se setkáte zejména s trvalkami. Pochází především z východu středozemí, jinak z celé severní polokoule. Listy jsou v drtivé většině vstřícné, dále laločnaté nebo zpeřené. Květy jsou oboupohlavné, tvořené 5ti okvětními lístky. Často vytváří dvoukvěté vidlany. Osina zobanitých pětipouzdrých semen je prohnutím připravena vymrštit semeno až do vzdálenosti 2m. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje mu polostín a mírně vlhká půda.

Množí se semeny nebo dělením trsů.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019