zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 89x

Byliny : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae

Glehnia (Glenie)

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Glehnia littoralis

Roste na západě Severní Ameriky, v Japonsku, Číně, Koreji a Sachalinu jako trvalka. Lodyha je zakrnělá. Přízemní listy jsou široce vejčité, 1 - 2x 3četné, úkrojky posledního řádu jdou podlouhlé až široce obvejčité, pilovité, tupé nebo zakulacené, mohou být řídce ochlupené, dlouhé 1 - 6cm, široké 0,8 - 3,5cm, spodní strana je plstnatá a řapíky jsou dlouhé. Květenstvím je okolík o průměru 3 - 6cm na 2 - 6cm stopce, tvoří jej 8 - 16 okolíčků na nestejných stopkách, listeny obalíčku jsou čárkovité až kopinaté, kališní cípy kopinaté, dlouhé do 1mm, korunní lístky jsou obvejčité, bílé anebo červené. Plodem je obvejčitá křídlatá ochlupená nažka délky 0,6 - 1,3cm a šířky 0,6 - 1cm. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovují ji pobřežní písčiny a duny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Cymopterus glaber, Cymopterus littoralis, Phellopterus littoralis


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021