zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 39x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Glossopappus

Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Glossopappus macrotus

Roste v Alžírsku, Maroku, Tunisku, Španělsku a Portugalsku jako jednoletka. Dorůstá výšky 10 - 40 (i 60)cm. Stonek je přímý. Listy jsou střídavé, přízemní řapíkaté, obvejčité, řídce zubaté, dlouhé 2 - 4cm, lodyžní jsou přisedlé, kopisťovité a pilovité až zubaté. Květenstvím je samostatný úbor o průměru do 2 - 3 (i 4,5)cm, zákrovní listeny jsou ve 2 - 3 řadách, eliptické, na okraji s hnědé, vnitřní mají blanité křídlo, jazykovité květy jsou samičí, na vrcholu se 3mi zuby, trubkovité květy jsou oboupohlavné a také žluté. Plodem je eliptická nažka délky 2 - 2,5mm s chmýrem délky do 6mm. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovují mu kamenitá místa, křoviny, sady a úhory.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Chrysanthemum macrotum, Coleostephus macrotus, G. chrysanthemoides, G. macrotus subsp. chrysanthemoides, G. macrotus subsp. macrotus, G. macrotus var. chrysanthemoides, G. macrotus var. concolor, G. macrotus var. discolor, G. macrotus var. macrotus, Leucanthemum macrotum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020