zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 88x

Skalničky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Pseudognaphalium

Pseudognaphalium obtusifolium

Roste v Kanadě a USA. Jedná se o jednoletku nebo dvouletku. Lodyha je žláznatě ochlupená. Listy mají řapíky. Květenstvím je řídce větvená až 25cm dlouhá lata z drobných úborů. Plodem je nažka. Využívá se v léčitelství.

Vyhovují ji suché otevřené pláně.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Gnaphalium obtusifolium, Gnaphalium obtusifolium var. praecox, Gnaphalium polycephalum var. helleri, Gnaphalium saxicola, P. obtusifolium subsp. obtusifolium, P. obtusifolium subsp. praecox

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Pseudognaphalium

Lodyhy jsou ochlupené. Kvete v drobných úborech. Plodem je nažka. Téměř všechny druhy tohoto rodu mají léčebné účinky.

Vyhovují jim místa s nízkou konkurencí.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019