zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 7x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Gnomophalium

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Gnomophalium pulvinatum

Roste v Egyptě, Súdánu, Íránu, Indii, Afganistánu, Pakistánu a Tibetu jako bylina. Dorůstá výšky 5 - 10 (i 15)cm. Povrch je vlnatě ochlupený. Listy jsou lžičkovité, hrotité, oboustranně ochlupené, dlouhé 0,3 - 1,2 (i 1,5)cm, široké 1,5 - 4mm a na bázi sbíhavé. Květenství je vrcholové, obklopené vrcholovými listy, tvoří jej zvonkovitý úbor průměru 3 - 4mm, zákrov je 2 - 3řadý, zákrovní listy jsou úzce eliptické, čárkovité nebo kopinaté, špičaté, terčových květů bývá 4 - 5, jsou oboupohlavné, okvětních lístků je mnoho a mají délku 1mm. Plodem je nažka s chmýrem.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2023